Nájdite si najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie je povinný uzavrieť každý držiteľ motorového vozidla, ktorý je uvedený na dokladoch vozidla. Táto povinnosť vyplýva zo Zákona č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Povinné zmluvné poistenie kryje škody, ktoré sú spôsobené prevádzkou motorového vozidla iným osobám. Ide o škody na zdraví, majetku a živote iného.

Zlatá stredná cesta: PZP kalkulačka a online poistenie!

Zdá sa vám, že kritérií je priveľa a strácate prehľad? Nedokážete sami posúdiť, ktorá poisťovňa a ktorý produkt je pre vás ten najvhodnejší a už vôbec nie ich porovnávať? Máme pre vás riešenie! Kalkulačka PZP od Netfinancie.sk to všetko prepočíta za vás!

Ako to funguje? Do kalkulačky stačí zadať základné údaje o vás a vašom vozidle a v priebehu niekoľkých sekúnd vám budú ponúknuté všetky dostupné možnosti.

Keďže kalkulačka pri výpočte zohľadňuje aj aktuálne akcie a zľavy daných poisťovní, takto vygenerovaný súpis poisťovní predstavuje zoznam tých najvýhodnejších možností PZP pre vás. Prostredníctvom kalkulačky teda dokážete zistiť, ktorá poisťovňa vám ponúkne najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie a najvýhodnejšie bonusy a zľavy.

Porovnávať ceny pre povinné zmluvné poistenie odporúčajú odborníci hlavne mladým vodičom, ktorí spravidla spôsobujú viac dopravných nehôd ako starší vodiči, a preto platia vyššie poistné. Služba online kalkulačky nielen porovnáva ceny povinného zmluvného poistenia, ale aj umožňuje priame uzatvorenie PZP. Je to ľahké:

  • na špecializovaných internetových portáloch, kde sa jednotlivé kalkulačky nachádzajú, vyplníte všetky potrebné údaje týkajúce vozidla a vás ako poistníka
  • z ponuky jednotlivých poisťovní si vyberiete také povinné zmluvné poistenie, aké chcete
  • po výbere konkrétnej poisťovne a jej povinného zmluvného poistenia, si zvolíte spôsob platby, ktorý vám najviac vyhovuje, zašlete objednávku
  • na váš e-mail vám bude doručená poistná zmluva spolu s ostatnými potrebnými dokumentami, vytlačíte si tie potrebné a umiestnite do vozidla (zelenú kartu, správu o nehode),
  • uhradíte predpísané poistné do dátumu splatnosti, a od tohto momentu ste poistený.

O čo sa zaujíma klient?

Aj napriek tomu, že poisťovne sa v súčasnosti neúnavne snažia svojim klientom poskytovať čo najvýhodnejšie ceny, každý klient sa pri uzatváraní poistenia snaží aj ušetriť. Niekedy sa však prehnaná snaha ušetriť nemusí vyplatiť. Pre uzatvorením akéhokoľvek poistenia by mal každý klient dôkladne prehodnotiť všetky svoje potreby a možnosti a podľa nich si zvoliť, rovnako aj pri povinnom zmluvnom poistení

Odborní poisťovací poradcovia preto vždy odporúčajú zvážiť aj ostatné parametre. Dôležité je venovať pozornosť napríklad asistenčným službám, ktoré možno s poistením získať. Rozsah týchto služieb sa však u jednotlivých poisťovní líši, a preto je pri výbere povinného ručenia vždy potrebné zistiť, do akej miery.

Rovnako dôležitý je aj rozsah krytia uzatvoreného poistenia. Najlacnejšie poistenie pre vás môže byť finančne výhodné, nemusí vás však uchrániť pred rizikami, ktorým ste najčastejšie vystavovaný.  Špeciálne bonusy a iné zľavy môžu tiež značne ovplyvniť klienta a jeho konečné rozhodnutie – najmä ak sa tieto bonusy a zľavy odrážajú práve na cene plateného poistného.

Špecializované internetové portály zaoberajúce sa sprostredkovaním povinného zmluvného poistenia poskytujú aj ďalšie informácie súvisiace s poistením a jeho ďalšími formami. Na ich stránkach môžete napríklad nájsť vzory tlačív (Správa o nehode a iné), informácie o poisťovniach, ich asistenčných službách, novinky z oblasti PZP a mnohé ďalšie užitočné rady.

2011 - 2022 © povinné-zmluvné-poistenie.com